סדנאות


במחקר שנעשה לאחרונה בין מנכ"לי חברות מובילות במשק, עלתה העובדה שצוות עובדים באיכות גבוהה הוא גורם מספר אחד לצמיחתו של הארגון. עובדה זו ממקדת את האתגר המקצועי בגיוס איכותי, בהכשרה פנימית בניהול ארגוני פנימי נכון המוביל לצמיחה מהירה של הארגון.

מנהל טוב צריך להיות מנהיג אשר יכול לתקשר את החזון שלו לצוות, לעודד אותם לקחת סיכונים מחושבים, ולפתח חדשנות ויצירתיות. בנוסף על סט הכישורים שלו לכלול גמישות ויכולת התמודדות עם הטרוגניות תרבותית.

 

ב team2u Consultants מאמינים כי מנהיגות היא תכונה נרכשת ושבעזרת הכשרה והכוונה נכונה ניתן ללמוד אותה ולהפוך אותה לאינסטינקט. בסדנאות המקצועיות יתאמנו מנהלי הארגונים, בצורה חווייתית על חיזוק מעמדם, ייעול היכולות שלהם תוך הגדלת תפוקת הארגון. מאחר והסדנאות נגזרות מעולמות תוכן שונים ונבדלות בצורת העברת מידע ובמבנה, כל מנהל יכול לבחור את הסדנה המתאימה לאישיותו ולתרבות הארגונית של החברה.

 

 

Executive style coaching

סדנה תהליכית, המתמקדת בעבודה עם מנהלי הארגון שמטרתה להוביל למנהיגות ניהולית שישפרו את הביצועים העסקים, יגדילו הישגים ויובילו את הארגון לרווחיות פיננסית.

הסדנה נערכת במקביל לעבודת המנהל בארגון. היא פרקטית, עוסקת בנושאים הלקוחים מסביבת העבודה של המנהל ומקנה לו כלים ביצועיים, יכולת יישום, מספקת פתרון בעיות "בזמן אמת" תוך שימור והגדלת תחומי האחריות.

בסדנה המנהלים יעבדו בין היתר על הסרת קיבעונות ופיתוח חשיבה יצירתית, הגדרת מטרות אישיות ומקצועיות, ייעול מיומנויות ניהול ומנהיגות, התמודדות עם אבני נגף פוטנציאלים, קבלת פרספקטיבה על דילמות ושיפור ביצועים.

ב team2u Consultants קיימים מספר מסלולים לסדנה זו. כולם זהים בתהליך שעוברים המנהלים המקנה מתודולוגיה בת קיימא הניתנת להרחבה והגדרה מחודשת תוך שילוב של הכשרה מעשית.

 

להרחבה בנושא:

7 Executive Coaching Types

http://www.co2partners.com/blog/2013/04/executive-coaching-types

What is Executive Coaching?

http://www.di.net/articles/what-is-executive-coaching

 

 

אימון לחימה לעסקים

סדנאות אימון לחימה לעובדים ומנהלים משלבות תהליכים קוגניטיבים ופיזים מעולם אומנויות הלחימה, שמטרתם לדעת לזהות ולפתח מצבי Win Winבעבודה, לפתח ריכוז, לסגל פספקטיבה מאוזנת, יכולת להעניק כבוד ואמון לקולגות וכך לשפר את יחסי האנוש בעבודה. להתיחס בצורה רציונלית ואוביקטיבית לקונפליקטים ולדעת לקבל מהעבודה תחושת שייכות, הנאה, סיפוק.

 

באומנות הלחימה קיימות 2 קטגוריות: אומנות לחימה פנימית, רוחנית המתמקדת באיזון ומודעות נפשית דוגמת הטאי צ'י הסיני והאייקידו היפני מול אמנות לחימה חיצונית המלמדת שתגובות פיזיות מקדימות תגובות נפשיות דוגמת קונג פו הסיני, Ju-ג'יטסו, ג'ודו, קראטה, נינג'יטסו, וקנדו, אומנויות הלחימה הקוריאנית כוללות טה קוון דו וטאנג סו Do.

הסדנאות ב team2u Consultants משלבות את שתי הקטגוריות. מחד לומדים העובדים כי המוח מכתיב פעולה ומלמדים איסוף כוח הצ'י כדי לפסול אויב מרחוק (יסודות אומנות הלחימה פנימית) ופיתוח כוח וזריזות באמצעות תנועות גוף כדי להקדים תגובה פיזית לנפשית (יסודות אומנות לחימה חיצונית).

 

להרחבה בנושא:

7 Martial Arts Concepts to Apply in Your Life

http://martialartsliving.wordpress.com/2010/11/05/7-martial-arts-concepts-to-apply-in-your-life/

 

 

ספורט אתגרי - sports activities for employee formation

סדנת ספורט אתגרי, המיועדת למנהלים ולעובדים כאחד מטרתה להעניק לצוות מיומנות תקשורת כיחידים וכקבוצה, לשפר את מערכת היחסים הקיימת בארגון ולהוביל לגיבוש הצוות המשתתף, למעבר מאוסף הטרוגני של יחידים לצוות הומוגני, מלוכד ששואף למצוינות ולהגדלת תפוקת העבודה.

בסדנה מרכיבים צוותים מעובדים מדרגות שונות וממחלקות שונות שלא רגילים לעבוד יחד ומציבים אותם בפני משימות תחרותיות שאינם מורגלים בהם בחיי יום יום.  התלות ההדדית בין חברי הצוות, והשאיפה המשותפת, מסייעת לכל משתתף למצוא את הנישה שלו בצוות להתמקד בהדגשת יתרונותיו. ברמה הקבוצתית היא מסייעת לפירוק המחסומים בין האנשים, לפיתוח קשרים, לשיפור מיומנויות תקשורת ומייצרת הזדמנות נוספת שווה להוכחה עצמית ומאפשרת דרכי לימוד חדשות לעבודת צוות ללא ביטול ה"אני" האישי.

תחושת ההישג שחווים העובדים בסדנה, ההנאה בהשלמת המשימה וסט המיומנויות החדש עימו חוזר העובד מהסדנה המאפשר לו להכיר ולשלב את כישוריו בצורה טובה יותר תסיע לו בעמידה באתגרים פונקציונלים, תוך מתן תגובה מהירה לשינויים עובדות שיכולות להשפיע על התפוקה העסקית ולהוביל לרווחיות.

הסדנה גם מאפשרת אבחון מחדש של צוות העובדים, תוך למידה על דרכים לתגמול הראויים, מתן תחושת מעורבות, שייכות ועצמה צוותית המאפשרת מיקוד משימתי להשגת חיסכון במשאבים , בזמן ובכסף.

 

להרחבה בנושא:

10 Academic Insights on Building, Motivating and Managing an Exceptional Team- https://www.helpscout.net/blog/team-building

TEAMS AND TEAMWORK

http://www.referenceforbusiness.com/management/Str-Ti/Teams-and-Teamwork.html

 

 

אומנות ויטרז'ים למנהלים

יצירתיות היא מיומנות ליבה למנהיגים ומנהלים, והיא מרכיב קריטי במשוואת החדשנות. ארגונים בראשותם מנהיגים יצרתים מראים שיעור ממוצע גבוה יותר בחדשנות, במעורבות ההנהלה עם צוות העובדים ועל כן פוטנציאל עסקי גבוהה. ארגונים אלה מתאפיינים גם ביכולת התאמה לשווקים משתנים הדורשים יכולת אינטלקטואלית יוצאת דופן, תהליך עבודה אדפטיבי ויכולת קבלת החלטות אפקטיבית.

הסדנה תעסוק בגילוי, פיתוח יצירתיות ומיומנות חדשות. היא תתמקד בגילוי סגנון היצירתיות האישי, תסייע ביצירה, בניתוח, בשינוי תפיסתי ובהערכת רעיונות, תוך פיתוח החשיבה הביקורתית וכישורי קבלת החלטות אסטרטגים מנקודות השקפה רבות. טכניקות ומתודולוגיות ילקחו מעולמו של המנהל, תרבות הארגון בו עובד, עם שילוב אמנות הויטראז' והמדע.

הויטראז' משמש לספר סיפורים, לשפר אווירה, אסטטיקה ויופי. הוא אוניברסלי, לא מחייב כשרון אומנותי, ידע טכני ומאפשר לכל אדם ליצור. חווית היצירה בו לא פשוטה ולא טריוויאלית, היא מחיבת פתיחות מחשבתית לצבעים ולמדיומים חדשים יכולת טיפול בזכוכית, המחייבת עדינות עם כלי עבודה שמחייבים עבודה אגרסיבית ממוקדת . קיימות מגוון טכניקות לעבודה ולאחר אימון ותרגול כל אחד מוצא את דרכו להשפיע על הזכוכית וליצור. חווית ההצלחה, מעצימה את תחושת הייחודיות והמרכזיות של העובד.

 

אומנות הויטראז' על קצה המזלג

אמנות הויטראז' בשונה מזכוכית שקופה המראה את מה שמעבר לה, משנה את המראה הנשקף בעדה ומושכת תשומת לב לעצמה. נוכחות הויטראז', היופי שלו ובחירת הצבעים מייצרים למקום הימצאו אווירה ייחודית – אדום, מחמם ומעניק אנרגיה, ירוק מרגיע. הצבעים בויטראז' נוצקו לתוך הזכוכית במהלך יצירתה ולכן הם שומרים על יופיים לעד.

לאומנות הויטראז' היסטוריה מפוארת המתחילה במאה ה- 12 במערב אירופה, בהשראת סגנון הרומנסק והמגיעה לשיאה עם האדריכלות הגותית. לאורך השנים נפוצה אומנות זו ברחבי העולם באמצעות הנוצרים והמוסלמים והיא משתנה ומתעדכנת לפי הסגנון האמנותי שמאפיין כל תקופה ותרבות.

סדנת משא ומתן למנהלים - התמחות בשוק הנדל"ן

בשנות ה-90 ותחילת שנות ה- 2000 שוק הנדל"ן נשאר שוק חזק ויציב, למרות המאבקים הכלכליים והירידה הכללית באמון הצרכנים. אך עליה וקוץ בה, היציבות וההיצע של הזדמנויות עסקיות, הגדילו את התחרות בין סוכני הנדל"ן והתמקצעות בתהליך המשא ומתן, אומנות השכנוע, ומהירות סגירת עסקאות, הפכו להיות שם המשחק.

סדנאות שעוסקות באסטרטגיות שיווק, ניהול משא ומתן, וכדומה ממוקדות לשוק הנדל"ן ייצרו יתרון יחסי לבוגריהם בעבודה בפרט ובחייהם בכלל, כי הם יושמו על כל תחומי החיים. עובדה זו, ההצלחה, והמקצועיות, הרחיבו את מעגל הדורשים והן עברו אדפטציה לכל התחומים.

team2u Consultants משלבת בסדנה, עקרונות טכניים מקצועיים מתחום הנדל"ן, תקשורת התנהגותית של לקוחות, עם תכנים רלווטים ללקוח. היא כוללת מפגשי סימולציה, משחקי תפקידים, תרגילים קבוצתיים, פעילויות, הפעלות שאלות ותשובות והרצאות. פעילויות אלה נועדו להגדיל את העברת ידע ולחזק את שימור ידע עד כדי הפיכתו לטבע שני של המתאמן. במהלך הסדנה יבחנו אבני הדרך של הארגון ביצועו של צוות העובדים, המוציא אותו מכוח אל הפועל ותבנה תוכנית עבודה.

 

1

סדנת מכירות למנהלים - תחום מוצרי הרפואה

מכירות זה מקצוע קשה ותובעני אולם מכירת מכשירים רפואיים הוא קשה במיוחד: המוצרים יקרים, הם מתיישנים במהירות (מוצרים דומים בעלי יכולות משופרות מגיעים לשוק במהירות) ועל איש המכירות נדרש להוכיח שחיי המדף של המוצר שלו ארוכים, שמבחינה רפואית המוצר אפקטיבי, בעל רקורד מקצועי קודם מוכח, אמין ויעיל ומבחינה כספית יחזיר את ההשקעה. בנוסף, נדרש על איש המכירות, להבין באנטומיה, טכנולוגיה ולהיות בעל יכולת לשלב ביניהם. כמו גם להפגין יכולת של שליפת ידע מקצועי בזמן אמת מול צוות רופאים תוך כדי הוכחה לכך שהמוצר הרפואי אכן הביא לשיפור מצבם של החולים.

בכדי להצליח בשוק זה נדרש מאיש המכירות מיומנויות שונות המתאימות לשלבים השונים של המכירה.  בשלב הראשון: לבצע עבודת תשתית נרחבת: מחד, ללמוד על המוצר, הבשורה שמביא עימו לחולים ומאידך על השוק וביקוש למוצר בבתי החולים. בשלב שני ליצור קשר עם המוסדות (בתי חולים מרפאות) בהם קיים ביקור למוצר או שבו המוצר יכול להועיל לקיים פגישת משא ומתן אפקטיבית.

הסדנה המיועדת למנהלים ועובדים בארגונים שונים (לאו דוקא מהתחום הרפואי), מתבססת מיומנויות ועקרונות טקטיים ואסטרטגים הקשורות לשלבי מכירה הקיימים בשוק מוצרי הרפואה, תכנים המשלבים גם את תחום הארגוני של הלקוח, ופרקטיקום  אדפטיבי לדרישותיו של הלקוח. השילוב מבטיח עניין, מפתח גמישות מחשבתית, היכרות עם תחומים שונים וייחודיות.

 

כתבות להרחבה בנושא

Medical Devices Industry and Market Prospects 2013-2023-Our report predicts the world market for medical devices will reach $398bn in 2017 and expand further to 2023

http://finance.yahoo.com/news/medical-devices-industry-market-prospects-163800280.html

Medical Devices Industry Market Research & Statistics

http://www.reportlinker.com/ci02249/Medical-Devices.html

http://www.chromatographytechniques.com/articles/2012/12/analytical-instruments-drive-pharmaceutical-r-d

The pharmaceutical industry is one of the leading industries in People's Republic of China

Asian Medical Device Markets – Emerging Regulations

http://www.asianhhm.com/Knowledge_bank/articles/asian-medical-device-markets.htm

China has established a pharmaceutical industry structure, and has become one of the largest pharmaceutical producers in the world. The Chinese pharmaceutical industry has been growing at an average annual rate of 16.72% over the last few decades

http://en.wikipedia.org/wiki/Pharmaceutical_industry_in_China

 

 

סדנה בנושא חידושים טכנולוגים - innovation technology workshop

בעולם המודרני, בו קיימת תחרות עזה בין החברות בשווקים השונים, בו משתנה הסביבה העסקית באופן תדיר חדשנות טכנולוגית היא המאפשרת אדפטציה מהירה לשינויים ויעילות היכולה להוביל את העסק לקדמה, לביצועים אפקטיביים, לרווחיות כלכלית, וליציבות עסקית לטווח ארוך.

ממחקר שנערך לאחרונה בין מנכ"לי חברות קטנות באירופה עולה כי שבעים אחוז מהם מאמין כי הבסיס להצלחה עסקית הכוללת: רווחיות, הובלת שינויים עסקיים, מתן מענה כולל ואפקטיבי ללקוחות, הצגת היצע מגוון של מוצרים ושירותים, יעלות מודלים כלכליים, טמון ביישום נכון של מודלים טכנולוגים.

סדנה בנושא טכנולוגיה המופנית למנהלים, לא מתחום הטכנולוגיה, מטרתה לספק הבנה על הדרך בה הטכנולוגיה מובילה ליעילות תפעולית ולהגדלת אפקטיביות עסקית, הדרכה על שימוש אידאלי בטכנולוגיה ככלי לתמיכה בתהליכים פנים וחוץ אירגוניים ותהליך קבלת החלטות אסטרטגיות. הצעות לדרכים בהם ניתן ל"תפור חליפה" טכנולוגית אישית ללקוחות, ייעול פתרונות וכדומה.

ב team2u Consultants מאמינים כי אין תחליף לשילוב של מומחיות וניסיון. בהתאם לכך מועבר הסדנה על ידי מרצים טכניים להם ניסיון עסקי רלוונטי עשיר. כמו כן כוללת הסדנה סדרת מפגשים המשלבים טכנולוגיה עסקית, חדשנות טכנולוגית המבוססים על תכנים הלקוחים מעולמו העסקי של כל אחד מהלקוחות.

 

 

סדנת אגרונומיה למנהלים- Ergonomics workshops

ארגונומיה (הנדסת אנוש) בתעשייה-  עוסקת בהלימת מקום העבודה לצוות העובדים בו (מנהלים ועובדים כאחד) על ידי שינוי או עיצוב מחדש של סביבת העבודה במטרה לשפר את אופן העבודה, להוריד את ממוצע הפגיעות שמקורן מהעבודה (ממחקרים עולה כי בין 25-75 אחוז מהפציעות הן תוצאה של ליקויים ארגונומיים בעבודה) וכתוצאה מכך לשמר על עובדים מרוצים ופרודוקטיביים לטווח ארוך, להגדיל את יתרונה היחסי של החברה ואת רווחיותה.

מודעות לתחום הארגונומיה ושילובו בחברה יהיה במקביל לשילוב של תהליכים נוספים כגון: מערכות לניהול בטיחותLean Manufacturing, Six Sigma וכדומה.

 

הסדנה מופנית למנהלים ועובדים בארגון ומועברת על ידי מרצים המשלבים ידע בתחום הארגונומיה, אנטומיה וטיפול, היא כוללת מפגשים אישיים וקבוצתיים לפי דרישות וצרכי הלקוח. התכנים של הסדנה משולבים בין חומרים גנריים הקשורים לארגונומיה ותכנים ממוקדים לעולמו העסקי של הלקוח.

במטרה למקסם את מטרת הסדנה, תהליך העבודה יכלול פגישות מקדימות עם הלקוח להיכרות הארגון וצוות העובדים בו, הבנת מטרותיו והצפת הנקודות המצריכות התייחסות מיוחדת.

 

להרחבה בנושא:

Five Changing Trends in Managing Workplace Ergonomics- http://ohsonline.com/Articles/2012/10/01/Five-Changing-Trends-in-Managing-Workplace-Ergonomics.aspx